Görüşleriniz Bizim İçin Önemlidir!
Daha önceden yaz okulu programlarımıza katılmış ya da çocuklarını yurtdışı yaz okulu programlarımızdan birine göndermiş ailelerin görüşlerini belirttiği, tavsiye ve önerilerde bulunduğu mektuplarını okumak için lütfen tıklayınız

Ingiltere Yaz Okulu, Ec Yaz Okulu, Lsi Yaz Okulu, Ingiltere Yaz Kampı, Gençlik Kampı, Dil Eğitimi, Yaz Kursu

Merak Edilenler

Yurtdışı Yaz Okulları Merak Edilen ve Sıklıkla karşılaşılan sorular ve cevapları
Bu bölümde şu ana kadar yurtdışı yaz okulları hakkında aileler tarafından en sıklıkla sorulan sorular ve merak edilen konuları profesyonel eğitim danışmanlarımızın verdiği cevaplarla birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Buradaki cevaplar o anki durumla ilgili olduğundan bazen bugün için 100% örtüşmeyebilir. Bu tip bir şüpheniz olduğunda ya da burada yer verdiğimiz konular dışında bir sorunuz olursa lütfen bizi arayın, ya da tıklayarak iletişim formumuzla bize ulaşın.

Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifYaz okulu’nun dil okulu’ndan farkı nedir?
Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gifYaz okullarını dil okullarından ayıran en önemli faktör ;katılımcıların yaş ortalamasıdır.Bu programlar kendi içlerinde bölümlere ayrılır; 8-11yaş .12-14 yaş,15-16 yaş gibi.
  Yaz okulu programlarında katılımcıların yaş ortalaması dil okuluna gore küçük olduğundan dolayı ; yurt dışında alacakları  programlar paket program şeklinde sunulmaktadır.Dil eğitimi alacak öğrencilerin yaz okullarında edindikleri bilgileri sosyal ve kültürel aktivitelerle pratiğe dönüştürme imkanları bulunmaktadır.Ayrıca hafta sonlarında çocuklar okul dışında grup halinde  birbirleriyle eğlenceli bir şekilde iletişim kurup yabancı dil pratiklerini daha verimli hale getirirme fırsatını yakalarlar.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifYurtiçinde de birçok yaz okulu bulunuyor? Neden Yurtdışı yaz okulu daha iyi?
Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gif Anne ve babalar çocuklarının yaz dönemlerinde boş zamanlarında hem dinlenip hemde eğlenmelerini istiyorlarsa Türkiye içindeki programları tercih etmektedirler.
  Çocuğun gelişimi açısından çok yönlü katlı sağlamak isteyen anne babalar ise ;
     Yurt dışındaki yaz okullarında geçirecekleri sürede yabancı dillerini geliştirmenin yanısıra farklı kültürlerden edindikleri arkadaşlıklarda bakış açılarını zenginleştirecektir.  
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifYurtdışında çocuğum güvenli olur mu? Başına bir şey gelirse nasıl haberim olacak?
Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gif Yurt dışında yüzlerce yaz okulu bulunmaktadır.Karya International olarak çocuklarımızın güvenilir bir otamda eğitim alması ve acil durumlarda yardım alabilmelerinin %100 sağlanabilmesi açısından çalıştığımız okullar tarafımızdan özenle seçilmektedir.
 Çalıştığımız okullarla irtibatımızın %100 kuvvetli olmasından dolayı ,yaz okullarında grup liderleri gönderdiğimiz öğrencilerimizle başlarına birşey geldiğinde özel olarak ilgilenmektedirler.Ve aynı zamanda da bizleride bilgilendirmektedirler.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifBu okullarda İngilizce eğitimi kaç saat sürüyor ve sınıflar kaç kişilik?
Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gifOkullarda haftada 20 ders eğitim verilmektedir.Yoğun program tercih etmek isteyenler için ise haftada 30 ders eğitim seçenekleride sunulabilmektedir.
 Sınıflar maksimum 15 kişiliktir.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifÇocuklar toplu halde mi gidiyorlar, yoksa bireysel gidilebiliyormu?

Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gif Yaz okulları gruplarımızda tercihe bağlı olarak bireysel  yada firmamızda çalışan deneyimli Eğitim Danışmanımız eşliğinde oluşturulan, öğrenci grupları halinde gidilebilmektedir.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifÇocuklarla birlikte ben de ayrıca dil eğitimi alabilirmiyim?
Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gif Mümkündür.Fakat çocukların bulunduğu ,eğitim aldıkları kampüsler yaş ortalamalarından dolayı genelde farklıdır.Yetişkinler aynı okulun farklı bir binasında eğitim alabilmektedirler.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifBenim çocuğumun tüm sınıfı gidecek, eğer toplu kayıt yaptırırsak bana veya tüm gruba bir indirim söz konusu olurmu?
Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gif Gruplar’ da özel olarak  yaz okullarından grup indirim fiyatları sunulmaktadır.Ek olarak 10 yada 15 kişi ve üstü giden gruplarımızda 1 grup liderininin konaklama masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifÇocuğumu hava alanından kalacağı yere kim götürecek ve daha sonra da dönerken bırakacak, İngilizce bilmediği için bu insanlarla nasıl anlaşacak?

Description: http://www.yaz-okulu.com/cevap.gif Çocukların Türkiye’den gitmeden once havalanı transferleri gidiş ve dönüş şeklinde organize edilmektedir.Çocukların indikleri havaalanında gidecekleri okulun transfer organizasyonunu yapan departmanı çalışanı tarafından karşılanıp gidecekleri yere güvenle ve titizlikle bırakılmaktadır.Dönüş için de yine aynı şekilde kaldıkları yerden alınıp , havaalanına götürülmektedirler.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifÇocuğa ben ekstra para vermelimiyim? Ayda harcaması ne kadar olur?
 Yaz okulu programlarında çocuğa sadece yapacağı ekstra kişisel harcamaları için cep harçlığı verilir.(Örn;hediyelik eşya, alışveriş, çikolata vs. )
 Öğrencinin gideceği ülkeye ve hafta sayısına göre alması gereken net cep harçlığı Eğitim Danışmanlarımız tarafından verilmektedir.
Description: http://www.yaz-okulu.com/q.gifTürkiyedeki cep telefonları orada da çekiyormu? Eğer çocuğa ulaşamazsam nasıl bilgi alabilirim?

 Öğrencilerin telefon hatlarını yurt dışına açtırmaları gerekmektedr.Ulaşamadığınız takdirde, Karya International Eğitim Danışmanlarınız aracılığıyla okulla irtibata geçebilirsiniz.Değerli velilerimize her konuda  yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yaz-Okulu.com olarak 1994 yılından bu güne Yurtdışı eğitim tecrübemizle Ingiltere yaz okulları, malta yaz okulu, Amerikada yaz okulları, Kanada Yaz okulu konularında siz değerli öğrenci ve velilerimize hizmet vermekteyiz.

Yurtdışı Yaz Okulları anlaşmalarımız sayesinde sizler için pek çok farklı içerikte yaz okulu seçenekleri sunabilmekteyiz.

Hizmetlerimiz sadece Yurtdışı Yaz okulunun bulunması süreci ile sınırlı değildir, yurtdışı yaz okulu ile gerekli bağlantılar yapıldıktan sonra çocuğunuzun yaşına bağlı olmak üzere grup liderimiz eşliğinde çocuğunuzun yaz okulu süresince durumu ile ilgili bilgilendirmeleri sağlamak, yurtdışına çıkmadan önce sağlamanız gereken belgeler konusunda sizlere yol göstererek vize aşamanızda

yaz okulu vize danışmanlığınızı da sağlamak hizmetlerimiz arasındadır. Konusunda uzman, yurtdışı eğitim konusunda uzun yıllar çalışmış eğitim danışmanlarımız sayesinde size veya çocuğunuza en iyi yaz okulu deneyimini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.